NvSvc.exe virüs mü? | Technopat Sosyal


Nvsvc.exe dosya detayları​

NVIDIA Ağ Hizmeti olarak malum işlem , NVIDIA’nın (www.nvidia.com) NVIDIA Ağ Hizmeti yazılımına aittir .

Izahat: Nvsvc.exe, Windows için lüzumlu değildir ve çoğu zaman sorunlara niçin olur. Nvsvc.exe, C:Windows’un bir alt klasöründe bulunur. Windows 10/8/7/XP’de dosya boyutu 241.664 bayttır.

https://www.file.net/process/nvsvc.exe.html

Dosya bilgisi yok. Program görünmüyor. Nvsvc.exe, Windows klasöründe bulunur, sadece bir Windows çekirdek dosyası değildir. nvsvc.exe dosyası bir Windows sistem dosyası değil. Uygulama, bir LAN’a yada İnternet’e açık bağlantı noktalarındaki verileri dinler yada gönderir. Bu yüzden teknik güvenlik derecesi %90 tehlikelidir ; sadece kullanıcı incelemelerini de okumalısınız.

Tavsiye edilen: nvsvc.exe ile ilgili hataları tanımlayın

nvsvc.exe, “C:Program Files” alt klasöründe bulunuyorsa, güvenlik derecesi %70 tehlikelidir . Dosya boyutu 1.383.424 bayttır. Program görünmüyor. Dosya bir Windows sistem dosyası değil. Nvsvc.exe klavye ve fare girişlerini kaydedebilir.

Paul Collins’den harici data :
Aynı ada haiz değişik dosyalar var:

  • Başlangıçta çalıştırmak için “NvSvc” lüzumlu değildir. NVIDIA Sürücü Destek Hizmeti – WDM sürücülerinden nVidia’nın son olarak sürümlerine geçtiğinizde yüklenir, sadece lüzumlu değildir. Bu hizmet etkinken aşırı kapanma gecikmeleriyle karşılaşılabilir, sadece dönem dışı bırakıldığında negatif bir yan tesir olmaz. NOT: Asus şeklinde nVidia’lar dışındaki sürücüler kullanılıyorsa, bu hizmetin adı bunu yansıtacak şekilde tekrardan adlandırılmış olabilir.

Kaynak: nvsvc.exe Windows process – What is it?

test4411